Politikë

Balla: Policia e Shtetit është vigjilente për të ndjekur këmba-këmbës dhe për të ndaluar keqbërësit

Shkruar nga Liberale
Balla: Policia e Shtetit është vigjilente për të ndjekur

Ministri i Brendshëm Taulant Balla bëri një apel të fortë për Policinë e Prokurorinë, që të forcojnë luftën kundër drogës e shpërndarësve të lëndëve narkotike pranë ambienteve shkollore.

“Çdo ditë, pranë çdo shkolle, Policia e Shtetit është vigjilente për të ndjekur këmba-këmbës dhe ndaluar keqbërësit/shpërndarësit e lëndëve narkotike.

Tre persona janë arrestuar ditën e sotme në Fier dhe Berat për shpërndarje lëndësh narkotike pranë shkollave”, shkruan Balla në rrjetet sociale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH