Aktualitet

Avokatët shtyjnë sërish seancën në GJKKO për inceneratorin e Elbasanit

Shkruar nga Liberale
Avokatët shtyjnë sërish seancën në GJKKO për

Është shtyrë sërish seanca në GJKKO për Inceneratorin e Elbasanit. Sipas News 24, seanca e radhës do të mbahet më 8 qershor.

Mësohet se, shkak për shtyrjen e kësaj seance është bërë mungesa e avokatëve të të pandehurve.

Në këtë proces, janë në akuzë 10 ish-zyrtarë dhe dy kompani, me dyshimet për korrupsion aktiv, shpërdorim të detyrës dhe pastrimit të parave.

Midis të akuzuarve, të dorëzuar nga SPAK për inceneratorin e Elbasanit, është edhe ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH