Globi

Akuzohet për përdhunim dhe posedim droge, arrestohet deputeti

Shkruar nga Liberale
Akuzohet për përdhunim dhe posedim droge, arrestohet deputeti

Një deputet konservator është arrestuar pasi dyshohet për përdhunim dhe posedim droge.

Policia e Surrey konfirmoi arrestimin por partia konservatore nuk pranoi të komentonte, sipas gazetës Sun.

“Ai është liruar me kusht në pritje të hetimeve të mëtejshme”, tha një zëdhënës i policisë.

Arrestimi është një goditje e mëtejshme për Rishi Sunak, e cila vjen vetëm një javë pasi konservatorët pësuan dy humbje në zgjedhjet e pjesshme në Mid Bedfordshire dhe Tamworth.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH