Aktualitet

A duhet shkarkuar Alla? Deputeti: Unë jam nga Lushnja, s'di gjë

Shkruar nga Liberale
A duhet shkarkuar Alla? Deputeti: Unë jam nga Lushnja, s'di gjë

Videoja e Lefter Allës duke thithur kokainë e publikuar në Abc News nga gazetari Artan Hoxha ka qenë temë kryesore mbrëmë dhe sot në vend.

Abc News i mori mendim disa deputetëve në Kuvend nëse duhej shkarkuar apo jo Lefter Alla pas videos në fjalë, ku nuk munguan edhe përgjigjet epike.

E njëjta pyetje iu drejtua edhe deputetit socialist Bujar Çela, i cili u përgjigj se “nuk dinte gjë pasi ishte nga Lushnja”.

Gazetarja Esiona Ikonomi e përsëriti pyetjen, por kësaj radhe Çela e vlerësoi pyetjen “shumë shtrenjtë” duke thënë se i përket kryeministrit të marrë vendime të tilla.

https://youtu.be/Py-q5W_0ep4

https://youtu.be/39i5ySfRSFE

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH