Globi

9 viktima nga të shtënat me armë në një shkollë në Rusi

Shkruar nga Liberale
9 viktima nga të shtënat me armë në një shkollë

Nëntë persona kanë humbur jetën gjatë të shtënave në një shkollë në qytetin rus Kazan. Mediat ruse raportojnë se bëhet fjalë për tetë fëmijë dhe një mësues, të cilët kanë mbetur të vrarë.

Për këtë ngjarje kishte raporte kontradiktore në lidhje me situatën, me disa agjenci ruse të lajmeve raportuan se ishin përfshirë dy adoleshentë të armatosur dhe të tjerët thanë se një ishte i përfshirë.

RIA tha se një person i armatosur ishte ndaluar. Ai tha se një shpërthim ishte dëgjuar në shkollë, por nuk ishte menjëherë e qartë se cili ishte motivi i sulmit.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH