Aktualitet

7 shtete letër KE për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë

Shkruar nga Liberale

Shtatë vende anëtare të BE i kanë drejtuar një letër presidentit të KE-së Jean Claude Juncker, lidhur me integrimin e vendeve të Ballkanit.

Ato kërkojnë më tej, që Komisionit Evropian të përpunojë deri në janar 2020 propozime konkrete për të përmirësuar efektivitetin e procesit të integrimit.

Sipas tyre, stabiliteti dhe siguria dhe progresi i reformave në rajon arrihet më mirë përmes integrimit në BE./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH