Aktualitet

Basha uron Krishtlindjen: Zoti na udhëheqtë drejt mirësisë, paqes dhe begatisë

Shkruar nga Liberale
Basha uron Krishtlindjen: Zoti na udhëheqtë drejt mirësisë,

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook, ka uruar Krishtlindjen për të gjithë besimtarët e krishterë.

“Zoti na udhëheqtë drejt mirësisë, paqes dhe begatisë për çdo shqiptar”, thuhet në urimin e Bashës.

“Të dashur besimtarë të krishterë, ju uroj nga zemra Gëzuar Krishtlindjen!

Drita që lind nga errësira e kësaj nate të shenjtë i mbushtë me shpresë dhe besim zemrat tuaja. Zoti na udhëheqtë drejt mirësisë, paqes dhe begatisë për çdo shqiptar.

Krishtlindje të bekuar dhe nga mot gëzuar”, shkroi Basha në Facebook.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH