Kronikë

E rëndë në Kosovë/ Ndërron jetë foshnja e porsalindur, dyshohet se…

Shkruar nga Liberale
E rëndë në Kosovë/ Ndërron jetë foshnja e

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku një foshnjë e porsalindur ka ndërruar jetë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Studenqan të Suharekës, ku sipas policisë, foshnja u dërgua në emergjencë nga nëna.

Policia ka nisur hetimet, teksa dyshohet për neglizhencë nga ana e mjekëve.

“Sot me datë 21.12.2023 , rreth orës 17:20 është raportuara se në emergjencën e Suharekës një foshnje e porsalindur ka ndërruar jetë. Foshnja është dërguar në emergjencë nga nëna e saj dhe familjarët nga fshati Studençan i Suharekës. Policia ka dalë në vendngjarje, pasi që janë mbledh dëshmitë nga dëshmitarët, prokurori kujdestar ka urdhëruar që të hapet rast “Hetim i vdekjes“, thuhet në njoftimi ne policisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH