Globi

Tragjedi/ Përplasen dy trena në Spanjë, 253 pasagjerë ndodheshin...

Shkruar nga Liberale
Tragjedi/ Përplasen dy trena në Spanjë, 253 pasagjerë

Dy trena, u përplasën në jug të Spanjës, duke plagosur mbi 13 persona, përfshirë tre të mitur. Mediat e huaja se në të dy trenat ndodheshin gjithsej 253 pasagjerë.

Kompania hekurudhore spanjolle Renfe dhe menaxheri i infrastrukturës së rrjetit Adif than së përplasja e trenave mund të ketë ndodhur për shkak të një gabimi njerëzor, ndërkohë që kanë nisur hetimet për shkakun e aksidentit.

Hetimet paraprake përjashtojnë dëmtimin e binarëve në të dy trenat.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH