Globi

I veshur si Babagjysh, ish-presidenti Obama surprizon fëmijët në shkollë, u shpërndan dhurata për Krishtlindje

Shkruar nga Liberale
I veshur si Babagjysh, ish-presidenti Obama surprizon fëmijët në

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, u vesh si babagjysh dhe u shpërndau dhurata fëmijëve në një shkollë në Çikago. Këtatë fundig u surprizuan kur panë ish presidentin amerikan përballë tyre, me thesin me dhurata.

Ish- kreut të shtëpisë së bardhë, iu desh pak kohē për të lexuar "Santa's Got to Go" përrallën e një familjeje që merr Babadimrin pasi slita e tij prishet dhe zbuloi se Babagjyshi nuk është mysafiri më i mirë i shtëpisë.

Gjatë shpërndarjes së dhuratave, Obama bëri edhe një foto me fëmijët. Si pjesë e fondacionit të tij Obama, ai po përpiqet të përfshihet me komunitetin që rrethon qendrën e tij presidenciale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH