Aktualitet

PAMJET e atmosferës së jashtëzakonshme, reagon Basha pas ditës festive të demokratëve: Sepse Shqipëria do të bëhet!

Shkruar nga Liberale

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ndarë në mbrëmje momente festive të demokratëve, teksa simpatizantë të shumtë, drejtues dhe ish-drejtues të PD-së ndër vite u mblodhën sot në Pallatin e Kongreseve, në 33-vjetorin e themelimit të partisë së parë pluraliste të Shqipërisë.

“Së bashku me këta demokratë të jashtëzakonshëm ne do të hapim një faqe të re për Shqipërinë dhe për shqiptarët!”, theksoi kryedemokrati Basha, në një reagim tjetër pas takimit festiv dhe atmosferës së jashtëzakonshme që sollën në këtë ditë të veçantë për PD-në me qindra dhe mijëra simpatizantë dhe opizitarë nga mbarë Shqipëria.

“SEPSE SHQIPËRIA DO TË BËHET!” - shkruan Basha, në mesazhin e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH