Aktualitet

6 minatorë nxirren nga miniera, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

Shkruar nga Liberale
6 minatorë nxirren nga miniera, njëri prej tyre në gjendje

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e ndodhur këtë mesditë në minierën e Martaneshit. Sipas BW, pasur rrjedhje të gazit në galerinë 40, ku për pasojë janë bllokuar disa minatorë.

Nga të dhënat e para nga kërkimet e shpëtimit, mësohet se 6 minatorë janë nxjerrë nga galeria, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është dërguar në Spitalin e Bulqizës.

Ndërkohë, nuk dihet ende nëse ka minatorë të tjerë të bllokuar brenda.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH