Aktualitet

6 deputetët që votuan kundër komisionit për hetimin e Metës

               Publikuar në : 15:27 - 07/05/21 liberale

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot projektvendimin për ngritjen e komisionit hetimor, bazuar në kërkesën e një grupi deputetësh të mazhorancës për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës.

Me 97 vota pro dhe 6 kundër, deputetët miratuan ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit.

Sipas BW, deputetët që votuan kundër ngritjes së komisionit i përkasin opozitës parlamentare, disa prej tyre kandidatë dhe në zgjedhjet e 25 prillit.

Kundër

– Elda Hoti
– Artur Roshi
– Lefter Maliqi
-Kujtim Gjuzi
– Fatjona Dhimitri
– Adriatik Alimadhi

Abstenim

– Ralf Gjoni abstenim

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back