Aktualitet

5 Maji, Basha homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

Shkruar nga Liberale
5 Maji, Basha homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi homazhe në Varrezat e Dëshmorëve me rastin e 5 Majit.

Kryedemokrati vendosi kurora me lule në varret e Heroit të Demokracisë Azem Hajdari, 22 intelektualëve të pushkatuar pa gjyq nga diktatura komuniste pas bombës në ish ambasadën sovjetike dhe kapitenit Feti Voglit.

Basha bëri homazhe edhe para efektivëve të policisë të rënë në krye të detyrës në luftë kundër krimit, si dhe vendosi lule ne varrin e Dëshmorit te Atdheut Skerdilajd Llagami, i rënë në luftën për çlirimin e Kosovës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH