Aktualitet

15 raste të reja në Korçë, mes tyre personel mjekësor

Shkruar nga Liberale
15 raste të reja në Korçë, mes tyre personel mjekësor

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 15 raste të reja në qarkun e Korçës ditën e sotme.

Sips Abc New nga 15 personat e infektuar, 4 prej tyre njekë të spitalit të Korçës, 2 në Devoll e një Korçë, një në Kolonjë.

Ndërkaq, të tjerët janë kontakte të të infektuarve të mëparshëm. Po ashtu disa prej tyre kanë rezultuar pozitivë pasi janë kthyer nga pushimet.

Gjatë 24 orëve të fundit ministria e Shëndetësisë njoftoi 125 raste të reja dhe një humbje jete nga koronavirusi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH