Aktualitet

Dhunuan nënën dhe gruan, arrestohen dy persona në Elbasan

Shkruar nga Liberale
Dhunuan nënën dhe gruan, arrestohen dy persona në Elbasan

Dy persona në Elbasan kanë rënë në pranga për veprën penale ‘dhunë në familje’.

Sipas policisë është arrestuar 40-vjeçari F.Ç banues në Elbasan , pasi ka dhunuar nënën e tij.

Gjithashtu në pranga ka rënë edhe 53-vjeçari L.Z., banues në Prrenjas, i cili për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike kundrejt bashkëshortes.

Informacion-Elbasan/Vihen në pranga 2 shtetas, për veprën penale “Dhuna në familje”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin F. Ç., 40 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë  fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij.

Gjithashtu Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Librazhd arrestuan në flagrancë shtetasin L. Z., 53 vjeç, banues në Prrenjas, pasi për motive të dobëta, ka ushtruar dhunë  fizike dhe psikologjike ndaj  bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH