Aktualitet

Zbulohet i burgosuri që ka zhvilluar 850 takime në qelinë e burgut

               Publikuar në : 15:50 - 03/02/20 liberale

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj nga foltorja e Kuvendit tha sot se burgjet nuk janë më institucione ku ligjin  ebën i forti. Teksa foli për shkeljet e bër në burgje, ajo tha se “një i burgosur gjatë një viti ka zhvilluar 850 takime në një kohë kur ligji parashikon 48”.

Një burim nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve i tha Top Channel-it se ky i burgosur është Dritan Dajti. Kjo shifër rekord takimesh është përftuar nga kalimi në skaner i regjistrave të vizitorëve kur Dajti ishte në paraburgimin 302 Tiranë dhe më pas në burgun e Peqinit.

Kujtojmë që pak kohë më parë, Dajti rrëmbeu vëmendjen e mediave, pasi ai shoqërohej nga burgu i Peqinit në një klinikë private në kryeqytet. Pas kësaj, Ministria shkarkoi drejtorin e Policisë së Burgjeve dhe dy zyrtarë të tjerë në burgun e Peqinit./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back