Aktualitet

Vrasja në Kavajë/ Policia jep detaje: Polici qëlloi pasi...

Shkruar nga Liberale
Vrasja në Kavajë/ Policia jep detaje: Polici qëlloi pasi...

Policia e Kavajës ka dhënë informacionet e para zyrtare për vrasjen e ndodhur pak pas mesnatës.

Sipas policisë, ka qenë viktima Dritan Haxholli që ka qëlluar mbi policin e burgut Bledar Toci.

“Rreth orës 00.40, në Lagjen nr. 2 Kavajë, shtetasi D. H., banues në Kavajë, ka hyrë në banesën e shtetases M. Q. Në banesë ndodhej dhe shtetasi B. T, banues në Kavajë, punonjës i Policisë së Burgjeve.

Shtetasi D.H. është konfliktuar me shtetasin B. T. dhe si pasojë shtetasi D.H ka qëlluar me armë në drejtim të shtetasit B.T duke e plagosur atë. Shtetasi B.T me armën e shërbimit ka qëlluar në drejtim të shtetasit D.H i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje. Shtetasi B.T., ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH