Ndërkombëtare

Video/ Pas 9 vitesh pauzë, NASA nis anijen kozmike në hapësirë 

               Publikuar në : 22:31 - 30/05/20 liberale

Elon Musk dhe NASA kanë mundur të dërgojnë dy austronautë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar.

Raketa është nisur sipas parashikimeve përmes pamjeve spektakolare, ndërsa sipas raportimeve tani austronautët ndodhen 200 kilometra sipër tokës në rrugën e tyre drejt stacionit hapësionor.

Një ngjarje e tillë vjen pas 9 vitesh pauzë, pasi për herë të fundit NASA ka nisur në vitin 2011 austronautë në hapësirë.

Dy austronautët 53-vjeçari Harley dhe 49-vjeçari Benker do të qëndrojnë për 110 tek Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar para se të kthehen në Tokë me Dragon Crew.

NASA e SpaceX : in diretta il lancio dei due astronauti nello spazio

In diretta il lancio storico de la compagnia di Elon Musk e la NASA. I due astronauti verso la Stazione Spaziale Internazionale.

Gepostet von Fanpage.it am Samstag, 30. Mai 2020

 

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back