Showbiz

Video/ E pyeste shpesh për faturat, përleshje e egër mes recepsionistes së hotelit dhe mysfaires

Shkruar nga Liberale
Video/ E pyeste shpesh për faturat, përleshje e egër mes
Ngjarja ka ndodhur në një hotel në SHBA, ku një sherr verbal mes një mysafireje femër dhe një punonjëseje të recepsionit ka përshkallëzuar në një sulm fizik tronditës. Dëshmitarët okularë raportuan se përleshja fillimisht filloi si një shkëmbim i nxehtë fjalësh. Megjithatë, situata u përshkallëzua shpejt kur punonjësja e hotelit i hoqi me forcë parukën gruas dhe e sulmoi fizikisht me telefon. Mosmarrëveshja shpërtheu pasi gruaja, një mysafire në hotel gjatë fundjavës, kishte pyetje në lidhje me tarifat e rastësishme në faturën e saj, tha një zëdhënës i hotelit për 'The Post'. "Padyshim që u përshkallëzua shumë shpejt," shkroi zëdhënësi Chris Daly në një email. Klipet e incidentit që qarkullojnë në internet nuk e shfaqin të gjithë ngjarjen, tha Daly. Sipas tij, videoja e plotë përshkruan mysafirin duke bërë një sulm të paprovokuar ndaj punonjëses së hotelit, e cila më pas "mbrojti veten" dhe u përpoq të çlirohej nga mysafirja. Ky incident shqetësues ka ngritur shumë shqetësime si për sigurinë e mysafirëve të hotelit ashtu edhe për sjelljen e pritur nga profesionistët e mikpritjes. Hotelet pritet të ofrojnë një mjedis të sigurt dhe mikpritës për mysafirët e tyre ku konfliktet mund të zgjidhen në mënyrë paqësore dhe profesionale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH