Globi

Turqi/ U helmuan me alkool fals, 22 të vdekur dhe 16 të tjerë në gjendje të rëndë

Shkruar nga Liberale
Turqi/ U helmuan me alkool fals, 22 të vdekur dhe 16 të tjerë

Të dhëna tragjike janë ato që vijnë nga Turqia. Brenda një jave atje, kanë humbur jetën 22 persona për shkak se janë helmuar me alkool fals.

Sipas mediave të huaja 16 persona të tjerë janë shtruar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në mesin e të vdekurve ishin 11 shtetas të huaj.

Policia ende nuk ka dhënë detaje rreth kombësisë së viktimave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH