Showbiz

Tre shenjat e horoskopit që e vuajnë më shumë rikthimin në punë pas pushimeve

Shkruar nga Liberale
Tre shenjat e horoskopit që e vuajnë më shumë rikthimin

Asnjë shenjë e horoskopit (as Bricjapi) nuk është i çmendur për t'u rikthyer në punë pas një pushimi, veçanërisht nëse është vetëm për një kohë të shkurtër, por janë tre shenja që vuajnë vërtet kur duhet të ndezin alarmin përsëri, në mënyrë që të në mëngjes të mos jetë vonë për në punë.

Demi

Nuk është për t'i thënë Demit se do të bëjë pushime ose se do të shkojë në një ekskursion. Sado punë që ka, sado ambicie profesionale të kultivojë në vetvete, nëse i nis pushimet dhe i shkon mirë me ushqime, banjo, akullore dhe daljet në mbrëmje, kthimi i tij në punë do të jetë torturë. Si shenjë thelbësore materialiste, atij i pëlqejnë të gjitha gjërat që lidhen me verën.

Gjithashtu, nëse nuk ka pasur kohë për të ngrënë në të gjitha tavernat që kanë një vlerësim 4 yje e lart, do të pendohet një jetë, ndërsa me siguri përpara se të hipë në varkë ose në aeroplanin e kthimit do të kujtojë se ka një dyqan në një fshat të izoluar që bën një specialitet, të cilin nuk pati kohë ta provonte. Kur ai me shpresë të kthehet në punë, në orët e hershme ai do të shikojë nga dritarja me një vështrim të humbur, duke ngrënë gjithçka që ka përpara dhe do të ketë porositur gjysmën e garderobës për vjeshtë.

Po, sigurisht që do të jetë i shtrirë në shtrat dhjetë ditët e para të muajit dhe kjo do ta bëjë të vuajë edhe më shumë, sepse për sa kohë ka para për të shpenzuar, ai harron disi dhimbjen e tij.

Shigjetari

Shigjetari shpesh mund t'i marrë nervat me pushime, veçanërisht nëse orari nuk përfshin 4 muze në ditë, por nëse ulen për disa ditë, rregullojnë rutinën e përditshme dhe fillojnë ta shijojnë atë, kthimi në punë është një skenar më i keq, se sa një lidhje e mundshme romantike me Akrepin.

Ku janë aventurat e reja që duhet të jetojë? Cilat janë vendet e panjohura që ai mund të vizitojë për të parë gjëra që askush tjetër nuk i ka parë? Ku është emocioni që ai ka absolutisht nevojë në jetën e tij të përditshme? Kthimi në vendin ku ka pushuar, e gjithë kjo mbetet dhe ai është i pangushëllueshëm, sepse beson me të vërtetë se nuk do të përjetojë më kurrë një pushim të tillë dhe se nuk do të gjejë asgjë në të ardhmen që ta lëvizë kaq shumë.

Përpjekjet për ta ngushëlluar nuk funksionojnë, pasi Shigjetari gjen gjithmonë një sfond filozofik në çdo gjë që bën dhe nuk bën. Gëzohuni, nëse jeni shokë Shigjetarësh që ktheheni në punë, ata do të kalojnë këtë krizë ekzistenciale për një muaj.

Ujori

Kjo mendje nuk është bërë për të punuar. Kjo mendje është bërë të funksionojë si të dojë, kur të dojë, me ritmin e vet, sepse është e veçantë dhe askush nuk mund t'i ndërhyjë në asgjë.

Një Ujor përshtatet menjëherë me pushimet - ose kudo në përgjithësi - por kur është koha për t'u rikthyer në punë pas ditësh pushimi dhe relaksi të vërtetë, ata fillojnë të bëhen të çuditshëm dhe të rënkojnë. Fillon t’i përgjigjet “asgjë” pyetjes “a ke gjë, a ndihesh mirë?”.

Shpirti i tij i lirë, i cili bënte gjithçka që i pëlqente me pushime, tani duhet të kufizohet në kushtet e një zyre dhe një apartamenti. Ai nuk do të takojë njerëz të rinj me të njëjtin ritëm, nuk do të zbulojë sfida të reja, nuk do të ketë kohë për të kërkuar përgjigje për pyetjet më të mëdha të jetës, për të biseduar me të panjohur në kafene dhe për të mbledhur këshilla./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH