Aktualitet

Emrat/ Tiranën e ka Erion Veliaj, ja kush janë drejtuesit e rinj në 61 bashkitë e tjera

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Tiranën e ka Erion Veliaj, ja kush janë drejtuesit e rinj

Partia Socialiste ka zbuluar emrat e rinj të kryetarëve të degëve për 61 bashki.

Gjithsej kandiduan 561 kandidatë, ndërkohë që pas shumë konsultimesh dhe votimesh, u arrit në përzgjedhjen e kryetarëve të rinj.

EMRAT E KRYETARËVE TË DEGËVE:

Qarku Shkodër- Ilmi Lakti Mirela Petani

Malësi e Madhe- Lulzim Zare

Vau i Dejës- Kristian Shkreli

Puke- Anjeza Dodën, Pajtim Zeqiri

Fushë Arrës- Ervin Doda

Kukës- Anila Sokoli, Besmir Ramallari

Bashkia Has- do të përsëritet procesi

Tropojë- Egzon Bashkurtaj

Dibër- Alma Selame, Daniel Gjure

Bulqizë- Albion Gjini, Festime Mjeshtri

Klos- Armando Gjini

Mat- Hasan Pasha, Lindita Barçi

Durrës- Luan Zaza

Krujë- Redon Roshi

Shijak- Fatmir Koçi

Tiranë- Erion Veliaj

Kamëz- Rebeka Sulejmani

Vorë- Endrisa Haxhiu

Kavajë- Marinela Hajdiaj, Shpend Baromet

Rrogozhinë- Lutfi Hashari

Elbasan- Ardit Demiri, Amira Urupi

Belsh- Maringlen Bali

Cërrik- Tomorr Zaimaj

Peqin- Bukurosh Maçi

Gramsh- Enis Zani

Librazhd- Fatbardha Qatja

Përrenjas- Haxhi Çollaku

Berat- Valbona Zylyftari

Dimal- Adelina Vangjeli dhe Albana Kora

Kuçovë- Gentjan Qafoku, Renata Baçi

Polican- Erjon Zylyftari, Sara Satka

Skrapar- Edmond Omeri dhe Xhanina Kushova

Pogradec- Erion Thëngjilli

Maliq- Orlind Demollari, Rudina Brego

Korçë- Anxhela Tao dhe Petrika Tollfuçi

Devoll- Genti Lakollari dhe Zerina Sinani

Pustec- Kateriana Ago, Sandri Nikolla

Kolonjë- Eraldo Xhelili

Gjirokastër- Gentjan Llogo dhe Mihare Lapa

Dropulli- Kristo Vorsane

Libohovë- Dhurata Demiri, Jani Memo

Përmet- Ervin Tuçi

Këlcyrë- Hodjan Selmani

Memaliaj- Edmonda Harizi

Tepelenë- Dino Selimi, Kleona Bahja

Vlorë- Admir Malaj

Selenicë- Nertil Bellaj

Himarë- Rispërsëritje të procesit

Delvinë- Izet Sinaj

Finiq- Thoma Kallojeri

Sarandë- Elron Gjoni

Konispol- Kristo Mallanezo

Lezhë- Florian Gjini

Kurbin- Benard Palaj

Mirditë- Marjana Prenga, Reunar Kolaj

Fier- Adela Hysenaj, Ramion Kurti

Lushnje- Merjeme Dervishi, Erges Krakulli

Divjakë- Agim Maka

Patos- Artjol Hoxhaj dhe Suela Hoxhaj

Roscovec- Ripërsëritje të procesit

Mallakastër- Zamir Malasi

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH