Globi

‘Tërbohet’ nusja, kërkon rimbursim nga të ftuarit që refuzuan t’i shkonin në dasmë

Shkruar nga Liberale
‘Tërbohet’ nusja, kërkon rimbursim nga të ftuarit

Nuk është e lehtë të arkëtosh të gjitha ato që ke planifikuar para dasmës. Për të prishur festën për një nuse të re ishin disa miq dhe të ftuar, të cilët i thanë një javë para dasmës se nuk do të merrnin pjesë. Dhe ajo, e tërbuar, thotë se dëshiron rimbursim prej tyre: saktësisht 85 paund (thuajse 100 euro me kursin aktual) për të mbuluar pjesën e pakthyeshme të përgatitjeve të mbrëmjes. Ngjarja ka ndodhur në Britani dhe raportohet nga mediat vendase.

Nusja në postimin e saj me titull “Braktisja e dasmorëve” ka shkruar: “Jemi gjashtë ditë nga dasma dhe kemi pesë persona që kanë refuzuar të vijnë në momentin e fundit. Sa herë që dikush thotë se nuk do të vijë, na kushton 85 paundë, plus koston e mbrëmjes për çdo person.”

“Të gjithë janë të ftuar. U lajmëruan një vit më parë dhe ftesat e dërguara gjashtë muaj më parë. Dua t'iu dërgoj një faturë. Nuk mund të tërhiqesh gjashtë ditë para ceremonisë”.

Postimi i gruas u prit me një breshëri komentesh nga përdoruesit e tjerë të rrjeteve sociale.  “Është normale që disa njerëz të lënë shkollën në minutën e fundit. Gjëra të tilla që ndodhin në momentin e fundit kanë kosto, kjo është normale”. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH