Aktualitet

SPAK regjistron kallëzimin e Metës ndaj Dvoranit: Do merren sërish...

Shkruar nga Liberale
SPAK regjistron kallëzimin e Metës ndaj Dvoranit: Do merren

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka regjistruar kallëzimin e Presidentit të vendit, Ilir Meta ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranit.

Sipas Report TV, Meta dhe Dvorani do të rimerren në pyetje në pyetje javën e ardhshme nga Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion.

Presidenti i vendit, Ilir Meta e akuzon Ardian Dvoranin për përvetësim kompetencash e shpërdorim detyre, në lidhje me çështjen e emërimit të anëtarëve të Gjyaktës Kushtetuese./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH