Politikë

Shtyhet vendimi për datën e zgjedhjeve në Rrogozhinë

Shkruar nga Liberale
Shtyhet vendimi për datën e zgjedhjeve në Rrogozhinë

Nuk ka vendim. KQZ ka shtyrë vendimin për datën e zgjedhjeve në Rrogozhinë. Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka deklaruar se po pritet vendimi për Kuçovën dhe se në Rrogozhinë nuk do të kryhet votimi elektronik pasi sipas tij nuk ka kohë për fushatë sensibilizimi për votuesit.

KQZ tre ditë më parë doli me një projekt-vendim për caktimin e datës për përsëritjen e zgjedhjeve për kryetarin e bashkisë Rrogozhinë. Në dokumentin zyrtar thuhej se u vendos që zgjedhjet të përsëriten në datën 23 Korrik 2023.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH