Sociale

“Unë isha personi i tretë mes një çifti. Ju rrëfej pesë gjërat që mësova për marrëdhëniet pas kësaj"

Shkruar nga Liberale

“Unë isha personi i tretë mes një çifti. Ju

Nëse keni qenë ndonjëherë personi i tretë në një lidhje, atëherë me shumë mundësi mund të lidheni me atë që redaktori i yourtango.com mësoi pasi lidhja e saj me një burrë të përkushtuar përfundoi .

"E dashur, një grua tjetër,

Nëse ai është i martuar nuk do të thotë asgjë. Nëse ai ka ndonjë lidhje tjetër dashurie, nuk do të thotë asgjë. Pothuajse çdo burrë i martuar nuk dëshiron ta zëvendësojë gruan e tij me një grua tjetër. Ai fle me ju vetëm për t'u ndjerë i fuqishëm dhe sepse është e ndaluar. Ti je vetëm një lodër në duart e tij, asgjë më shumë ”, nis artikulli i saj dhe vazhdon me atë që ka nxjerrë nga përvoja e saj.

“ Nëse ai është i martuar, ai thjesht po bën seks me ty. Ju jeni "gruaja tjetër". Dhe nuk jeni i vetmi. Pse, në fund të fundit, do të dëshironte ta zëvendësonte gruan e tij me një tjetër?

1. Atij i pëlqen fakti që ju jeni gjithmonë aty , por ai mund të kthehet në shtëpi. Atij gjithashtu i pëlqen të mendojë se ai është i vetmi mashkull në jetën tuaj. Mund të mos jetë e vërtetë dhe thellë brenda vetes e di, por nuk i intereson. Në fund të fundit, ai gjithmonë do t'i drejtohet gruas së tij.

2. Ai ju përdor për t'u argëtuar. Ndoshta ju ndiheni sikur “llogaritni”, sikur keni diçka për të kur ai vjen të të shohë, gjë që nuk është kështu. Mos qesh, nuk do të ndryshojë për ty. Ai thjesht po kalon kohën.

3. Çfarëdo që ai bën, ai e bën atë për të . A fle me ty? A i pëlqen të përkëdhelin dhe a duket se kujdeset për ju? Ai po e bën këtë vetëm për të konfirmuar fuqinë e tij mbi ju. Për të konfirmuar se ai ende mund të bëjë atë që ka bërë para martesës së tij. Është vetëm çështje force.

4. Ai kalon pak kohë me ju . Detyrimet po e mbytin dhe nuk ka kohë t'ju shohë. Më beso, nëse ai do të të donte vërtet, do të gjente kohë. Nëse ai do t'ju respektonte, edhe ai do t'ju respektonte. Mos harroni se nëse ai kalon më shumë kohë me gruan e tij (ose të dashurin tjetër), ju do të jeni në foto kur ai të ndjejë egon e tij duke u shtypur.

5. Ai do t'ju tradhtojë. Nëse ai përfundon ndarjen me gruan e tij në mënyrë që të jeni bashkë, ju jeni naiv nëse mendoni se ai nuk do t'ju tradhtojë. Rastet kur kjo ndodh janë shumë të rralla. Mos u tallni duke menduar se do të jeni i veçantë. Shanset janë që ai të të mashtrojë."/Luberale.al/L.M

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH