Sociale

MOTI I DITËS/ Kushte atmosferike të qëndrueshme, pasditja sjell vranësira

Shkruar nga Liberale

MOTI I DITËS/ Kushte atmosferike të qëndrueshme, pasditja sjell

SHMU njoftoi se ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme, me mot të kthjellët e kohëzgjatje të orëve me diell.

Në orët e mëngjesit në zonat luginore parashikohet shikim i reduktuar për shkak të mjegullës apo mjegullinës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi 8-10m/sek. Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forcës 1-2ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH