Politikë

"S'na duhen gra skemaxhie, që kanë mendjen te vathët e çantat e shtrenjta", pasi i shigjetoi, Meta ndan foto me Sekretaren e PL

Shkruar nga Liberale

"S'na duhen gra skemaxhie, që kanë mendjen te vathët e

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka marrë pjesë këtë të shtunë takimin në tryezën e organizuar me ‘fuqizimin ekonomik të grave dhe vajzave’.

Gjatë këtij takimi ish-presidenti u shpreh se ka gra “skemaxhije”, “me taka të larta, e çanta të shtrenjta” por ka dhe gra “heroina” që nuk kërkojnë favore nga partia. Deklarata këto, të cilat u morën si "thumbime" ndaj bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi.

Pas mbledhjes Meta ka ndarë foto me Ines Shehun, Sekretaren për Fuqizimin e Gruas në Partinë e Lirisë për organizimin e shkëlqyer të Tryezës për Fuqizimin e Gruas.

“Një falenderim të përzemërt për Ines Shehun, Sekretaren për Fuqizimin e Gruas në Partinë e Lirisë për organizimin e shkëlqyer të Tryezës për Fuqizimin e Gruas.", ka shkruar Meta. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH