Politikë

Sa janë shanset e bashkimit opozitar? Fitim Zekthi: Ka një formulë, por duhet vullnet

Shkruar nga Liberale
Sa janë shanset e bashkimit opozitar? Fitim Zekthi: Ka një

 

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Fitim Zekthi u shpreh se ka një formulë për bashkim, por duhet vullnet i sinqertë mes demokratëve.

“Padyshim që ka një formulë për bashkim por që të shkojmë tek ajo formulë duhet vullnet i sinqertë për bashkim.”

“Gjithësecili që bën thirrje për bashkim nënkupton veten e vet si qendrën si themelin dhe rreth tij të bashkohen gjithë të tjerët.”

“Sepse ti nuk shikon çfarë ka ndodhur, nuk analizon cfarë ka ndodhur.”

“Asnjë ngë subjeketet opozitarë të mos e mendojnë veten si qendra dhe rreth atij të bashkohen.”

Zekthi i ftuar në emisionin ‘’Ora e Betit’’ në Ora News ku foli për bashkimin e mundshëm të opozitës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH