Politikë

Lulzim Basha ftesë për takim me bashkatdhetarët në Desia të Italisë: Vota e diasporës dhe propozimet e PD

Shkruar nga Liberale

Lulzim Basha ftesë për takim me bashkatdhetarët në Desia

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka lajmëruar një takim me bashkatdhetarët e zonës së Desia në Itali, ku do të ketë mundësi të bashkëbisedojë me shqiptarët që jetojnë në këtë rajon mbi problematikat e tyre dhe sidomos për propozimin e PD për votën e diasporës. Basha e ka bërë të ditur këtë takim nëpërmjet një video ku fton qytetarët ti bashkohen në këtë takim.

Postimi i kryetarit të PD:

Ftesë bashkatdhetarëve tanë të takohemi dhe bashkëbisedojmë nesër në orën 18:00 në Euro Taverno Desio – Via Lavoratori Autobianchi Nr 1, Desio

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH