Politikë

"Diskutuam për punën e Gjykatës dhe bashkëpunimin e ardhshëm", komenti i ambasadorit të BE-së pas takimit me kryetaren e GJK

Shkruar nga Liberale

"Diskutuam për punën e Gjykatës dhe bashkëpunimin e

Silvio Gonzato, ambasadori i BE në Shqipëri ka zhvilluar një takim me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj.

Gonzato u shpreh përmes një reagimi në rrjetin social “X” se me Zaçajn diskutoi për punën e Gjykatës dhe bashkëpunimin e ardhshëm në mbështetje të këtij institucioni kyç të sistemit demokratik të Shqipërisë.

"Diskutuam për punën e Gjykatës dhe bashkëpunimin e

“Kënaqësi të takoja znj. Holta Zaçaj, Kryetare e Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë. Diskutuam për punën e Gjykatës dhe bashkëpunimin tonë të ardhshëm në mbështetje të këtij institucioni kyç të sistemit demokratik të Shqipërisë”, shkroi ai në X.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH