Ekonomi

KURSI I KËMBIMIT/ Rënie e dollarit, me sa këmbehen sot monedhat e huaja në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

Sot, më 11 janar 2024, monedhat e huaja thuajse nuk kanë pësuar asnjë ndryshim krahasuar me një ditë më parë me përjashrim të Dollarit amerikan qënka pësuar rënie. Kjo rënie vjen pas rritjes së papritur të një dite më parë.

Dollari amerikan blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.2 lekë.

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.4 lekë.


Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.6 lekë, ndërsa në shitje me 111.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 120 lekë dhe shitet me 121 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.2 lekë, ndërsa në shitje me 71.6 lekë.

Të dhënat e fundit të këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH