Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu, ky është parashikimi i MOTIT për sot

Shkruar nga Liberale

Vranësira dhe reshje shiu, ky është parashikimi i MOTIT për

Ditën e Premte vendi ynë do të ketë kushte të paqëndrueshme atmosferike me mbizotërim të motit të vranët, por nuk do të mungojnë intervalet e herëpashershme me diell.

Reshjet e shiut nisin prej mesnatës me intensitet të ulët deri mesatar me shtrëngata e stuhi afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike në pothuajse të gjithë vendin. Më pas reshje të herëpashershme shiu me intensitet të ulët dhe shtrëngata afatshkurtra lokale.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim 1-8m/s, ndërsa në bregdet fiton shpejtësi 10-15m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 3-4ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 6 deri 14°C

në zona e ulëta 7 deri20 °C

në zona bregdetare 9 deri 20°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH