Aktualitet

Protestuesit përplasen me policinë/ Hedhin molotov drejt Bashkisë e djegin goma, tentojnë të heqin gardhin metalik 

Shkruar nga Liberale

Protestuesit përplasen me policinë/ Hedhin molotov drejt Bashkisë

Ka nisur me tensione protesta e sotme e opozitës para Bashkisë së Tiranës.

Protestuesit i kanë vënë flakën gomave dhe kanë hedhur molotov drejt godinës, një skenar i ngjashëm me protestat e mëparshme.

Disa prej mbështetësve të opozitës mbajnë flamujt e PD, tymuese me ngjyra dhe fishekzjarrë.

Policia ka përdorur fikëset e zjarrit për të shuar flakët, si dhe u ka bërë thirrje të distancohen nga aktet e dhunës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH