Aktualitet

MOTI I DITËS, e hënë 6 Maj

Shkruar nga Liberale

MOTI I DITËS, e hënë 6 Maj

Sipas MeteoAlb, do të vijoje Shqipëria nën ndikimin e motit të qëndrueshëm duke bërë që kthjellimet dhe temperaturat relativisht të larta të jenë dominante gjatë orëve të paradites, por pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira të herëpasherëshme përgjatë gjithë territorit, por më të theksuara vranësirat do të paraqiten në zonat malore verilindore dhe juglindore; po ashtu do të rritet ndjeshëm lagështira në ajër.


Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 5°C vlera minimale deri në 26°C vlera maksimale në rang territori. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH