Aktualitet

Diell dhe shi/ I paqëndrueshëm moti këtë të dielë

Shkruar nga Liberale

 

Diell dhe shi/ I paqëndrueshëm moti këtë të dielë

Këtë të diel, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshëm.

 

Moti pritet të jetë fillimisht i kthjellët më pas me alternime vranësirash në shtim. Vranësirat pritet të pasohen nga reshje shiu fillimisht në veri, më pas reshjte shtrihen përgjatë Ultësirës Malore dhe zonave malore. Reshjet priten të jenë në formë shtrëngateve afatshkurtra të shoqëruar hera – herës me shkarkesa elektrike e lokalisht breshër.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH