Aktualitet

David Cameron vjen më 22 maj në Tiranë! Do të pritet nga Begaj, Rama dhe Hasani

Shkruar nga Liberale
David Cameron vjen më 22 maj në Tiranë! Do të pritet nga

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron do të vizitojë Shqipërinë. Mediat britanike shkruajnë se Cameron pritet të mbërrijë në vendin tonë javën e ardhshme, më 22 maj.

Në axhendën e vizitës së Cameron në Shqipëri është planifikuar takim me presidentin Bajram Begaj, kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm Igli Hasani.

Në fokus të këtij takimi, sipas mediave britanike, do të jetë emigracioni i paligjshëm. The Sun shkruan se Cameron do të njoftojë një plan mes dy qeverive për të për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH