Aktualitet

Shehaj: Me mua në krye, PD do të kthehet te fitorja

Shkruar nga Liberale
Shehaj: Me mua në krye, PD do të kthehet te fitorja

Kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Agron Shehaj shprehet se forca politike që ai përfaqëson nuk do të vijë dot në pushtet nëse nuk ka një plan për shkatërrimin e sistemit të korruptuar.

Shehaj premtoi se nëse merr drejtimin e partisë, PD do të mobilizojë shqiptarët kundër korrupsionit.

“Udhëheqja e sotme e PD-së bën gjoja sikur do të luftojë korrupsionin dhe oligarkët. Me mua Partia Demokratike do jetë partia që do mobilizojë shqiptarët kundër korrupsionit dhe kundër oligarkëve që jetojnë me pasuritë dhe paratë publike. Prandaj demokratët duhet të votojnë ndryshimin më 13 qershor, që PD të kthehet tek fitorja dhe tek reformat për të ndryshuar Shqipërinë.”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH