Showbiz

Seriali më i ndjekur i të gjitha kohërave/ Gjithçka që duhet të dini për sezonin e dytë të "Squid Game", publikohet traileri

Shkruar nga Liberale
Seriali më i ndjekur i të gjitha kohërave/ Gjithçka
Seriali "Squid Game" e Netflix, që u transmetua për herë të parë në platformën e transmetimit në vitin 2021, tregon historinë e frikshme të një konkursi sekret ku debitorët rrezikojnë jetën e tyre për të luajtur një mori lojërash për fëmijë, me shpresën për të fituar një shumë të madhe parash, që do iu jepte fund problemeve të tyre. Seriali korean fitoi 1.65 miliardë orë shikimesh në 28 ditë pas publikimit, duke e bërë atë shfaqjen e të gjitha kohërave Nr. 1 në Netflix. Ai u nominua gjithashtu për 14 Emmy në 2022, dhe mori gjashtë fitore në të gjitha kategoritë. Njerëzit me të vërtetë nuk mund të ndalonin së fiksuari pas shfaqjes, duke shkuar aq larg sa të vishen si personazhet e shfaqjes për Halloween atë vit. Sigurisht, ndjekësit kanë qenë shumë të emocionuar kur kanë dëgjuar se Netflix do të lëshojë një sezon të dytë në një moment. Drejtori i shfaqjes në fakt konfirmoi lajmin në X (ish-Twitter) shumë më parë, në qershor të 2022. Çfarë ndodhi në sezonin e parë? Sezoni i parë fillon me babanë e divorcuar Seong Gi-Hun që ftohet të luajë një seri lojërash për fëmijë, për të fituar një çmim të madh. Ai është dërguar në një vend misterioz dhe ka veshur një tuta jeshile, së bashku me 455 lojtarë të tjerë. Ata janë të gjithë të vëzhguar nga roje të maskuar me kostume rozë, së bashku me Front Man, i cili mban një maskë të zezë dhe uniformë të zezë. Kur njerëzit humbasin një lojë gjatë garës, ata vriten dhe më shumë para i shtohen kutisë së parave. Gi-Hun përfundon duke formuar një aleancë me mikun e tij Cho Sang-Woo, së bashku me Kang Sae-Byeok në përpjekje për të mbijetuar. Në fund, Gi-Hun, Sae-Byeok dhe Sang-Woo janë të vetmit që kanë mbetur. Sang-Woo godet me thikë Sae-Byeok  pas një darke festive me biftek dhe ajo vdes. Gi-Hun merr epërsinë në një lojë të fundit, por vendos të humbasë fitimet në mënyrë që ai dhe Sang-Woo të largohen. Sang-Woo përfundon duke vrarë veten dhe i kërkon Gi-Hun që të kujdeset për nënën e tij. Gi-Hun përfundimisht shpallet fituesi i "Squid game". Por fansat mësojnë gjithashtu se lojërat janë një formë argëtimi për një grup njerëzish të pasur dhe se Front Man është vëllai i zhdukur i një prej detektivëve të policisë që punojnë në këtë rast, detektivit Hwang. Ai e qëllon Hwang, i cili bie nga një shkëmb (është e paqartë nëse ai vdes). Gi-Hun kujdeset financiarisht për familjen e Sae-Byeok dhe Sang-Woo dhe mëson se Squid Game është ende duke vazhduar. Ai përfundon duke u kthyer mbrapsht, me sa duket për t'u hakmarrë ndaj njerëzve që organziuan lojën. https://youtu.be/j3cV9shIlMY Cila është komploti për sezonin 2? Komploti zyrtar i sezonit 2 nuk është zbuluar. Megjithatë, aktori Lee Jung-Jae, i cili luan Gi-Hun ndau disa njohuri  në vitin 2021. “Nuk e kam idenë se çfarë do të ndodhë apo shkallën për këtë, por e vetmja gjë që më tha [regjisori Hwang] ishte se Seong Gi-Hun do të jetë përsëri në shfaqje dhe ai do të luajë përsëri në arenë," tha ai. Mbani në mend se Gi-Hun tani ka flokë të kuq të ndezur dhe lundorn me para, kështu që është e vështirë të dimë saktësisht se si do të hyjë fshehurazi pa u vënë re dhe si do të ndodhë e gjithë kjo. Trailer-i tregon arenën dhe rojet me uniforma rozë, së bashku me shumë lojtarë me tuta jeshile. Plus, regjisori shkroi në X në 2022 se, "burri me kostum me ddjakji mund të kthehet"; dhe "do të prezantohesh edhe me të dashurin e Young-hee, Cheol-su". Young-hee është kukulla rrëqethëse me të cilën garuesit luajtën Red Light, gjatë sezonit 1. Pra... nëse "i dashuri" është përfshirë, padyshim tingëllon sikur ka më shumë lojëra për t'u luajtur. Cilët anëtarët e kastit në sezonin 2? Ka disa personazhe që do të kthehen për një raund të dytë, sipas një Deklarate X nga krijuesi i serialit Hwang Dong-Hyuk: Gi -Han (luajtur nga Lee Jung-Jae), Front Man (luajtur nga Lee Byung-Hun) dhe "burri me kostum me ddakji" (luajtur nga Gong Yoo). https://youtu.be/6MzxihE41b8 Një njoftim i kastit të Netflix përfshin gjithashtu këta anëtarë: - Hwang Jun-ho si Wi Ha-Jun - Yim Si-Wan - Ha-Neul's - Park Sung-Hoon - Yang Dong-Geun - Gong Yoo Universi i Squid Game përfshin gjithashtu një shfaqje realiteti të quajtur "The Challenge", ku njerëzit konkurrojnë për të fituar një çmim prej 4,56 milionë dollarësh. Netflix sapo njoftoi se do të transmetohej për një sezon të dytë. Pra, nëse jeni seriozisht i interesuar të merrni pjesë në reality show ndërkohë që prisni që sezoni 2 Squid Game të përfundojë , mund të vizitoni SquidGameCasting.com për të mësuar rreth hapave të mëtejshëm. A ka një datë publikimi sezoni 2? Ende nuk ka. Megjithatë, duket se sezoni 2 është duke u xhiruar tashmë. Gjithsesi priten përditësime të reja nga drejtori i filmit dhe Netflix./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH