Aktualitet

Rihapet gara për SPAK, Apeli pranon padinë e prokurores Sonlia Muhametaj

Shkruar nga Liberale
Rihapet gara për SPAK, Apeli pranon padinë e prokurores Sonlia

Gjykata e Apelit Administrativ Pranon padinë e prokurores Sonila Muhametaj, e cila më herët kishte aplikuar për të qenë pjesë e SPAK por vendi i saj u plotësua nga dikush tjetër.

Sonila Muhametaj, prokurore e Krimeve të Rënda, paditi në gjykatën administrative një vendim të KLP që e s’kualifikuan nga gara për emërimin në SPAK.

Prokurorja kërkon gjyqësisht shpalljen nul të emërimit të Elvin Gokaj dhe Alfred Shehut, pasi sipas prokurores ata nuk i kanë marrë pikët me meritë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH