Aktualitet

Reforma Zgjedhore/ Ambasadorja e SHBA shkon në Kryeministri

               Publikuar në : 11:38 - 21/07/20 liberale

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka shkuar në kryeministri tek kryeministri Edi Rama.

Nuk dihet ende tema e diskutimit të tyre por, takimi vjen në një kohë kur përplasjesh mbi Reformën Zgjedhore dhe nimën për ndryshimet kushtetuese.

Kujtojmë se dje palët u mblodhën së bashku me kryeministrin Edi Rama tek Pallati i Kongreseve, ndërsa asgjë nuk u vendos, përveç takimit tjetër që do mbahet nesër. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back