Showbiz

Rasti i rrallë/ Shoferi rezulton i dehur pa pirë asnjë pikë alkool

Shkruar nga Liberale
Rasti i rrallë/ Shoferi rezulton i dehur pa pirë asnjë pikë

Policia ameriakne ka gjobitur një shofer që drejtonte automjein i dehur, pesë herë mbi vlerën normale. Deri këtu duket ngjarje normale, por në fakt, nuk është e tillë.

Shoferi nuk pranoi akuzat e policisë, duke thënë se nuk kishte konsumuar alkool, gjë që nuk e besoi as familja e tij.

Pasi u vizitua, u diagnostikua me sëmundjen ABS, nga klinika e Nju Jorkut.

Sistemi i tij tretës kishte një lloj kërpudhe, të quajtur sakaromice cerevisiaie, që kthen karbohidratet në alkool.

Sëmundja i ishte krijuar nga një lloj antibiotiku që kishte marrë në vitin 2011 për shkak të një dëmtimi në dorë, dhe që atëherë ai kishte vuajtur nga marramendjet e humbja e kujtesës, për shkak të nivelit të alkoolit në trup.

Ky është pacienti i pestë në botë që zbulohet me këtë sëmundje shumë të rrallë./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH