Aktualitet

"Parlamenti në largim shkarkon Metën", hap Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Parlamenti në largim shkarkon Metën", hap Gazetën

Parlamenti në largim i Shqipërisë votoi dje një mocion të ngritur nga Partia Socialiste në pushtet për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, mes pikëpyetjeve mbi legjitimitetin dhe domosdoshmërinë e lëvizjes. Socialistët u zotuan se do ta rrëzonin Metën në momentin që siguruan fitoren në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, madje pa pritur që deputetët e rinj të zinin vendet e tyre në parlament në shtator.

Ata e akuzojnë Metën, një ish-kryeministër socialist që u largua nga partia 17 vjet më parë, për nxitje dhune dhe nxitje destabiliteti politik me deklaratat e tij para dhe gjatë zgjedhjeve.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH