Globi

Panik/ Avioni humb një rrotë menjëherë pas ngritjes në fluturim

Shkruar nga Liberale
Panik/ Avioni humb një rrotë menjëherë pas ngritjes në

Një avion Boeing 747 humbi një nga rrotat menjëherë pasi është ngritur në fluturim.

Rrota ka rënë pas shkëputjes së avionit nga pista dhe ndërsa ka marrë flakë avioni vazhdon fluturimin.

Ai fluturoi nga aeroporti në Tranto, Itali drejt Shteteve e të Bashkuara të Amerikës.

Pjesa e humbur thuhet se është gjetur jashtë kufijve të aeroportit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH