Aktualitet

Operacion i përbashkët me Italinë, shkatërrohet grupi kriminal

Shkruar nga Liberale
Operacion i përbashkët me Italinë, shkatërrohet grupi

Një operacion ndërkombëtar antidroge mes Shqipërisë dhe Italisë është zhvilluar dhe ka përfunduar me arrestimin e një grupi kriminal me shtetas shqiptarë dhe italianë.

Lajmi është bërë i ditur nga "News 24". Operacioni po zhvillohet aktualisht në të njëjtën kohë në të dy vendet. Derin tani janë ekzekutuar disa urdhërarreste shumica në Itali.

Mësohet se janë arrestuar gjithsej 16 persona nga të cilët 2 në Shqipëri, ndërsa rreth orës 11:00 pritet të mbahet një konferencë në Itali për këtë rast. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH