Aktualitet

Oliver Varhelyi: Bisedimet për negociatat do të bëhen në qershor

               Publikuar në : 22:26 - 19/05/20 liberale

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi këtë të martë është shprehur se Korniza e bisedimeve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të vijojë në qershor.

Varhelyi në një postim në profilin e tij në Twitter është shprehur se raporti vjetor për të dy vendeve do të jenë në vjeshtë.

Unë konfirmova sot që kornizat e bisedimeve për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në qershor, ndërsa raportet vjetore do të jenë në vjeshtë, kështu që reformat e mëtejshme mund të dorëzohen dhe parashikueshmëria është më pozitive në raport me COVID-19. Momenti i rëndësishëm i zgjerimit vazhdon”, shkruan Varlehyi.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back