Horoskop

Nuse-vjehrrë, Horoskopi ju prezanton kombinimet më të këqija ndonjëherë

Shkruar nga Liberale
Nuse-vjehrrë, Horoskopi ju prezanton kombinimet më të këqija

Nusja LUAN, vjehrra GAFORRE

Një nga kombinimet më të këqija astrologjike kur bëhet fjalë për marrëdhënien mes vjehrrës dhe nuses. Vjehrra Gaforrja është e prirur ta bëjë të birin “të sajin” dhe t’ia kalojë të gjitha familjes së djalit. Dhe në atë rast, djali është i pafuqishëm, sepse nëna e tij ka shumë ndikim në të gjitha aspektet e jetës së tij, dashuria e saj kthehet në kujdes të tepruar dhe mbrojtje të tepruar. Kjo shpesh kthehet në një marrëdhënie patologjike dhe më pas kunata e Luanit, e cila natyrisht dominon, bëhet një kërcënim i rrezikshëm.

Luanesha dominon dhe nuk dëshiron të ketë askënd sipër saj, sidomos jo një person si Gaforrja. Vjehrra Gaforrja është e prirur të luftojë për dominim mbi të dhe ta tregojë hapur dhe disi agresivisht, sepse familja e saj, veçanërisht djali i saj, këta janë trofetë e saj, nuk duhen prekur. Pra, kjo marrëdhënie është e dënuar që në fillim në konkurrencë të përjetshme dhe supremaci mbi djalin.

Nusja Dashi, vjehrra Akrepi

Ky është kombinimi i dytë “më i rrezikshëm”. Në fillim është një luftë e madhe, shumë e hapur dhe gjithmonë plot me fjalë të këqija dhe argumente. Në këtë rast më së shumti vuan djali që fshihet gjithmonë, sepse nuk e duron dot energjinë e tyre negative. Vjehrra e Akrepit është një person xheloz dhe posesiv nga natyra dhe kjo është diçka që ajo nuk mund ta kontrollojë. Emocionet e saj janë shumë të thella dhe rrallëherë i tregon dhe nusja e Dashit tregon hapur dashurinë e saj për partnerin e saj, gjë që mund të jetë shumë irrituese për vjehrrën.

Nusja Dashi është shumë e drejtpërdrejtë, kokëfortë dhe nuk e ka problem të thotë gjithçka që mendon. Askush nuk mund ta ndalojë kur ajo planifikon diçka, dhe vjehrra e saj nuk e duron dot kur dikush dominon dhe kur dikush është shumë i hapur dhe i sinqertë. Dashi udhëhiqet nga Marsi, dhe Akrepi udhëhiqet nga Plutoni, ata janë planetët më luftarak, ata janë natyrshëm të kundërshtuar. Këtu “fitoren” zakonisht e fiton nusja.

Nusja Virgjëresha, vjehrra Binjakët

Ky është një kombinim shumë i ndërlikuar sepse Mërkuri është planeti sundues i Binjakëve dhe Virgjëreshës. Në fakt tregon se këtu komunikimi është shumë dominues dhe aktiv. Në një periudhë mund të heshtin dhe të mos flasin, ose mund të ketë një fazë grindjesh dhe debatesh të vazhdueshme. Vjehrra e Binjakëve tenton të përdorë vazhdimisht komunikimin si një mjet për të dominuar të gjithë, por nuk mund ta arrijë këtë mbi nusen e Virgjëreshës e cila gjithashtu e përdor shumë komunikimin si gjënë më të rëndësishme në jetë.

Marrëdhënia e tyre po dëshmon vazhdimisht se kush është më i aftë dhe elokuent dhe kjo ndikon negativisht në marrëdhënien e tyre sepse nuk ka vend që lidhja të jetë e relaksuar dhe spontane. Të dyja përpiqen të jenë më të zëshme dhe problemi themelor është se nuk “dëgjojnë” dhe nuk e nxjerrin dot fjalën. E kur ka një periudhë “heshtjeje”, atëherë pyetja e madhe është se kush do të dorëzohet i pari. Drejtuesi kryesor i komunikimit të tyre është djali apo bashkëshorti, i cili është “çelësi” që ofron zgjidhje.

Poll
SHQIPENGLISH