Sport

Ndeshja bamirësisë/ Yjet e Greqisë dhe Italisë zbresin në Air Albania

               Publikuar në : 12:37 - 09/01/20 liberale

Ndeshja bamirësisë “Luajmë dhe rindërtojmë së bashku” mes brezit të artë të kuqezinjve të viteve 2000 dhe një kombëtare yjesh të Italisë, Greqisë dhe Turqisë do të luhet ditën e nesërme në ‘Air Albania’.

Nga shumë larg, nga Arabia Saudite ka mbërritur mëngjesin e së enjtes në kryeqytet një nga emblemat të kombëtares së atyre viteve, si Besnik Hasi, aktualisht trajner i Al Raed.

Për herë të parë kuqezinjë do të kenë një përfaqësuese të vetme të shqiptarëve, thuajse të gjitha trojet, si Kosova, apo Maqedonia e Veriut.

Eventi po organizohet nën kujdesin e FSHF-së dhe Andi Lilës si kreu i Shoqatës së Futbollistëve në Shqipëri, ndërsa sot janë publikuar edhe listat e lojtarëve që do të vijnë mbrëmjen e 10 janarit në impiantin më të ri dhe më modern të futbollit në Shqipëri.

 

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back