Aktualitet

Ndërpritet votimi në një qendër votimi në Tropojë

               Publikuar në : 11:11 - 25/04/21 liberale

Në një qendër votimi në Tropojë, në Lekbibaj, është ndërprerë procesi i votimit. Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, në një konferencë për mediat ka thënë se në këtë qendër votimi ka pasur sherr mes komisionerëve të PS dhe PD.

“Procesi i votimit ka filluar në të gjitha qendrat, por kemi ndërprerjen e një qendre votimi në Lekbibaj për shkak të konfliktit mes komisionerëve të asaj qendre. Jemi duke ndjekur situatën përse e kanë konfliktin komisionerët. Ju kërkoj përfaqësuesve të partive që të angazhohen seriozisht“, tha Celibashi.

Më tej kreu i KQZ u shpreh se institucioni që ai drejton të do të vijojë punën dhe do të zgjidh këtë problem.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back